Jaki rodzaj masażu warto wybrać?

Masaż stanowi jedną z najpopularniejszych form fizjoterapii, dzięki której możemy przywrócić równowagę dla naszego ciała oraz ducha. Masaż wykazuje szereg działań relaksujących, leczniczych, napawając pozytywną energią. Co więc warto wiedzieć na temat masażu?

Rodzaje masaży

Wiele dostępnych rodzajów oraz technik masażu na świecie sprawia, że ciężko jest je wszystkie wymienić oraz scharakteryzować. W wielu zakątkach świata, sam masaż nie stanowi jedynie technik relaksacyjnych dla ciała. Mianem masażu zaczęto również określać rytuały kosmetyczne, stające się coraz to popularniejszą formą odprężenia.

Masaże warto podzielić na te ogólne, które opierają się na tradycyjnych zasadach masażu klasycznego oraz specjalistyczne. Największymi różnicami, które możemy zauważyć pomiędzy różnymi wariantami są przede wszystkim technika, czas trwania, a także intensywność.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny stanowi jedną z popularniejszych, który pozwala na wykonanie go w kilkunastu technikach, będąc jednocześnie podstawą dla innych ciekawych metod. Był on już stosowany kilka tysięcy lat temu, mający za zadanie usunąć dolegliwością bądź je zminimalizować. Masaż klasyczny przyjmuje różne intensywności.

W zależności od tego będzie mieć on działanie lecznicze, pobudzające lub odprężające. Ta forma relaksacji ma za zadanie przede wszystkim poprawić stan naszego ciała, ale także i ducha. Podczas masażu klasycznego mamy do czynienia przede wszystkim z głaskaniem, ugniataniem czy nacieraniem.

Do podstawowych zalet prawidłowo wykonanego zabiegu możemy zaliczyć: regenerację mięśni, odżywienie tkanek wewnętrznych, złagodzenie bólów czy poprawę elastyczności ciała.

Masaż tajski

Masaż tajski w czasach starożytności był przeznaczony jedynie dla rodzin królewskich. Na dziś dzień każdy jest w stanie skorzystać z dobrodziejstw tego zabiegu. Masaż tajski jest jedną z najchętniej wybieranych form, jeśli mówimy o masażach orientalnych.

Między masażem klasycznym możemy znaleźć szereg różnic. W tym przypadku osoba jest ubrana, najlepiej w coś niekrępującego i luźnego. Sam masaż nie odbywa się na łóżku, tylko na materacu o średniej twardości. Ta forma masażu wymaga także zaangażowania od uczestnika. Musi on przybierać różne pozycje.

Podsumowanie

Reasumując, jedną z ciekawszych form na odprężenia dla naszego ciała i ducha jest masaż. Łódź to świetny przykład miasta, w którym to możemy spróbować różnych jego rodzajów. Najpopularniejszym i jednocześnie najciekawszym wyborem będzie masaż klasyczny oraz tajski.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *