Jak za pomocą masażu załagodzić ból głowy?

Dokucza Ci ból głowy? Zanim sięgniesz po środki przeciwbólowe, spróbuj naturalnej metody pozbycia się dolegliwości. Uciskanie palcami odpowiednich miejsc, może spowodować, że ból w ciągu kilku minut zniknie. Akupresura to metoda lecznicza, która wywodzi się z Chin. Dowiedz się więcej na jej temat. Poniżej przeczytasz, gdzie znajdują się konkretne punkty zlokalizowane na Twoim ciele. Ich masaż pomoże w bólu wywołanym m.in. przez napięcie szyi i barków.

Co to jest akupresura?

Według medycyny chińskiej na ciele znajdują się pewne obszary i punkty, których masowanie odblokowuje przepływ energii. Dolegliwości mogą zostać złagodzone poprzez masaż pewnych punktów. Chińska teoria dotycząca zaburzeń równowagi Yin i Yang może wydawać się odległa i niezrozumiała. Jednak pobudzanie zakończeń nerwowych na pewno uaktywnia impulsy nerwowe. Uciskając i rozmasowując odpowiednie punkty jesteśmy w stanie wywołać szereg pozytywnych skutków dla naszego organizmu. Zwiększa się przepływ krwi przez narządy, rozszerzają się naczynia krwionośne, obniża ciśnienie krwi. Wiadomo również, że przy bólach głowy, głównie napięciowych oraz migrenach odpowiedni masaż jest w stanie pomóc.

Przyczyna bólu głowy a akupresura

Masaż odpowiedniego punktu jest zależny od miejsca, w którym występuje ból. Punkty nacisku znajdują się na głowie, stopach i dłoniach. Mapa, na której widoczne są obszary, których ucisk łagodzi dolegliwości, wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Poznaj sposoby na osłabienie lub wyeliminowanie uciążliwego bólu.

Ból zlokalizowany w skroni

Przez kilka sekund uciskaj bolące miejsce palcami lub spróbuj je rozmasować przez kilka minut.

Zatoki

Uciskaj punkt, który znajduje się między brwiami oraz przesuwaj palce przy kącikach oczu i na górnej części nosa.

Ból całej głowy

Przez 10 minut okrężnymi ruchami masuj punkt w zagłębieniu poniżej linii włosów.

Kłucie umiejscowione na czubku głowy

Rozmasuj podeszwę stopy, poniżej palców, na ⅓ jej długości.

Ból z tyłu głowy

Uciskaj zewnętrzną krawędź dłoni w miejscu, gdzie początek ma linia serca.

Migrena

Uciskaj dwa punkty zlokalizowane blisko siebie na nadgarstku. Pierwszy znajduje się 3 centymetry poniżej zgięcia nadgarstka, drugi jest tuż obok.

Przy długotrwałych, nawracających bólach głowy potrzebne są dodatkowe badania, aby zlokalizować problem i wykluczyć poważną chorobę. Jeżeli oprócz bólu odczuwasz inne objawy np. mrowienie twarzy, choroba może mieć podłoże neurologiczne. Dlatego jeśli dolegliwości nie mijają i towarzyszą im inne symptomy, konieczna jest wizyta u specjalisty.

2 thoughts on “Jak za pomocą masażu załagodzić ból głowy?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *