Niezawodne sposoby na wsparcie organizmu w procesie detoksykacji

Toksyny negatywnie działają na funkcjonowanie organizmu. Dostarczane są do niego poprzez spożywanie potraktowanych opryskiem warzyw i owoców. Toksyny mogą ukrywać się także w mięsie, produktach wysokoprzetworzonych, zanieczyszczonym powietrzu i wodzie. Jak skutecznie pozbyć się ich z organizmu?

Czym są toksyny?

Toksyny to wszelkiego rodzaju substancje naturalne, które działają na zasadzie trucizny. W wyniku ich działania dochodzi do zaburzenia pracy organów człowieka, powstawania chorób, poczucia osłabienia, obniżenia wydolności. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie ograniczyć dostarczania do organizmu toksyn, ale możemy znacznie zminimalizować ich podaż. Jak to zrobić? Oto kilka rad:
  • spożywać warzywa i owoce z ekologicznych upraw, które nie używają środków owadobójczych i sztucznych nawozów,
  • sięgać po wodę pitną wysokiej jakości,
  • sadzić w okolicy swojego domu roślinność zieloną, która oczyszcza powietrze,
  • w miarę możliwości unikać środowiska, gdzie emitowanych jest dużo spalin,
  • nie kupować produktów wysokoprzetworzonych;

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Przede wszystkim, by pozbyć się toksyn z organizmu, należy wyzbyć się złych nawyków żywieniowych i zmienić tryb życia na zdrowszy. Konieczne jest w tym wypadku zrezygnowanie z palenia papierosów i spożywania alkoholu. Pomocne będzie skorzystanie ze wskazówek, które zostały wymienione powyżej. Oprócz tego, by uruchomić ciało do pracy i wydalania toksyn, trzeba zwiększyć swoją codzienną aktywność fizyczną. W ten sposób pobudza się krążenie krwi, a komórki ciała zaopatrywane są w dużą ilość oczyszczającego tlenu.
Toksyny w większości usuwane są dzięki pracy nerek i wątroby. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na wsparcie mechanizmu ich działania.

Nerki

By pobudzić nerki do pozbycia się złogów toksyn, podstawową zasadą jest wypijanie dużej ilości wody w ciągu dnia. Zalecane dzienne spożycie płynów dla osoby dorosłej, która chce wydalić toksyny to co najmniej 4 litry. Dzięki takiej czynności wypłukanie organizmu z trucizn będzie bardzo skuteczne.

Wątroba

Działanie wątroby jest kluczowe dla pozbywania się zbędnych metabolitów i toksyn z organizmu. Warto wesprzeć jej pracę poprzez przede wszystkim odciążenie. Jak to zrobić? Trzeba zrezygnować z tłustych i ostrych dań, a także napojów o dużej zawartości cukru. Konieczne jest również całkowite odstawienie alkoholu, którego picie ma katastrofalny wpływ na wątrobę. Dodatkowo można sięgnąć po napary z ziół, które działają lekko moczopędnie, a także kojąco na wątrobę.

Zioła pomocne w usuwaniu toksyn z organizmu

Po napary ziołowe w procesie detoksykacji należy sięgać rozsądnie. Nawet z tak naturalnymi środkami można przesadzić i spodziewać się skutków ubocznych (zaparcia, biegunki, bóle głowy, mdłości). Jeżeli celem jest usunięcie toksyn z organizmu, warto sięgnąć po napary z:
  • liści pokrzywy,
  • mięty,
  • ostropestu,
  • rumianku,
  • siemienia lnianego;

Użycie wszystkich metod opisanych w powyższym artykule pozwoli oczyścić organizm z toksyn i przywrócić mu prawidłowe funkcjonowanie.

1 thought on “Niezawodne sposoby na wsparcie organizmu w procesie detoksykacji”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *