Skąd wzięła się popularność masażu oraz jakie są jego rodzaje?

Masaż kojarzy nam się z czymś bardzo przyjemnym. Spokój, relaks i dotyk, dzięki któremu nasze mięśnie się rozluźniają. Pierwsze historyczne wzmianki o tego typu czynnościach, pochodzą z Tybetu, Chin oraz Indii. Obecnie rodzajów masażu jest kilka, on sam cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób.

Rodzaje masażu

Na przestrzeni wieków oraz wraz z lepszym poznaniem ludzkiego organizmu, rozwinęło się kilka rodzajów masażu. Jednak bez względu na jego rodzaj, efekt ostateczny ma być podobny, czyli zrelaksowane i odprężone ciało, brak stresu, oraz w niektórych przypadkach zwalczenie dolegliwości. Współcześnie wyróżnia się kilka rodzajów masażu:

– masaż sportowy, jest to niezwykle intensywny rodzaj masażu, który jest związany z rozgrzaniem ciała przed wysiłkiem lub zlikwidowania napięcia mięśni po wysiłku;

– masaż leczniczy, jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj masażu ma na celu zlikwidowanie różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych;

– masaż klasyczny, jego celem jest rozluźnienie mięśni i poprawa funkcjonowania układu krążenia. Ten rodzaj masażu nadaje się dla każdego;

– masaż aromaterapeutyczny, jego celem jest wyciszenie i rozluźnienie, przy wykorzystaniu olejków eterycznych;

– masaż limfatyczny, ten rodzaj masażu powstał głównie w celu poprawy funkcjonowania układu limfatycznego, jest bardzo dobry na problemy z cellulitem;

– masaż refleksoterapeutyczny, ten rodzaj masażu wykonuje się na uszach, stopach oraz dłoniach;

– masaż z wykorzystaniem ciepłych kamieni, rozgrzane kamienie oprócz właściwości rozgrzewających działają uspokajająco oraz przeciwbólowo.

Oprócz wymienionych rodzajów masażu występuje jeszcze masaże orientalne, takie jak shiatsu, czy tybetański. Bardzo często nazwa zabiegu, jest związana z miejscem jego pochodzenia.

Gdzie udać się na dobry masaż?

Obecnie w praktycznie każdym większym mieście bez problemu możemy znaleźć reklamę salonu masażu. Niestety, czasami pęd dnia codziennego i obowiązków zawodowych nie pozwala na zatrzymanie się i spisanie danych. Na szczęście, praktycznie każdy z nas korzysta ze smartfona. W przeglądarce wystarczy wpisać: „masaże Łódź”, jeśli akurat mieszkamy w okolicy tego miasta, aby naszym oczom ukazało się mnóstwo wyników z danymi kontaktowymi do salonów masażu. Oprócz tego niektóre z nich mają dodane opinie, dzięki czemu jakość oferowanych masaży, jest widoczna niemal od ręki.

Współcześnie masaż, jest tą formą relaksu, na którą możemy sobie pozwolić niemal każdy. Za niewielką opłatą i przy odrobinie wolnego czasu, możemy zadbać o relaks dla naszych mięśni oraz wyciszającą atmosferę dla naszej głowy. Warto poświęcić chwilę, aby w ten sposób znaleźć ucieczkę od codziennych obowiązków.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *