Wakacje z bonem turystycznym w Poznaniu

Poznań to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski. Nie dziwi fakt, że stolica Wielkopolski chętnie obierana jest jako miejsce docelowe krótszych i dłuższych wyjazdów. Dzięki mnogości atrakcji i miejsc kultury, nikt nie będzie się tutaj nudził.

Dlaczego warto wykorzystać bon turystyczny w Poznaniu?

Stolica Wielkopolski to świetne miejsce na to, by właśnie tutaj wykorzystać bon turystyczny Poznań. Wiele regionów ma swój język, czy miejsca kojarzące się typowo z danym miastem. Poznań nie jest w tym względzie wyjątkiem. Obowiązkowym punktem odwiedzin jest odwiedzenie m.in.:

– Muzeum Pyry – to świetne interaktywne miejsce, w którym spacer z przewodnikiem zaczyna się od przygotowania ziemniaka i przyprawienia go wybranymi przyprawami. Następnie odwiedzający dowiedzą się więcej o historii Pyrlandii. Nie zabraknie także akcentu Powstania Wielkopolskiego, jednego z niewielu zwycięskich zrywów.

– Rogalowe Muzeum Poznania – dzięki warsztatom prowadzonym gwarą poznańską dowiemy się więcej o świętym Marcinie oraz wypiekanych przez jego rogalach. Warto skusić się na zajęcia z widokiem na trykające się koziołki na ratuszu o godzinie 12. Nowością są także czynności związane z wykonywaniem pocztówki z Poznania.

– Starego Rynku – przejście klimatycznymi uliczkami, podziwianie kolorowej architektury,

– Bramy Poznania – interaktywnego miejsca, gdzie powstała Polska. Dzięki przejściu przez kolejne stacje zarówno dziecko, jak i dorosły zdobędą nową wiedzę i utrwalą sobie tę kiedyś już zdobytą.

Gdzie warto spać w stolicy Wielkopolski?

Wiemy już, co warto zobaczyć w Poznaniu, czas na zastanowienie się nad noclegiem. Jedną z propozycji dla rodzin z dziećmi jest Hotel Włoski znajdujący się w Centrum Poznania. Nocleg honoruje bony turystyczne. Wystarczy tylko przy rezerwacji telefonicznej lub e-mailowej poinformować personel o takiej formie zapłaty. Jest on zaprojektowany w stylu butikowym, a dzięki oddaniu do dyspozycji gości pokoi Delux i VIP Superior mamy pewność, że pobyt w nim zapadnie na długo w pamięci nocujących. Wszystkie pomieszczenia hotelowe są przygotowane na jak najwyższym poziomie oraz urządzone w nowoczesny sposób.

Co wyróżnia Hotel Włoski w Poznaniu od innych miejsc, gdzie można spać? Jest to kompleks, w obrębie którego znajduje się także restauracja. W piątki wieczorem odbywają się w niej kolacje z muzyką na żywo. Warto zarezerwować miejsce już wcześniej, ponieważ te spotkania cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród mieszkańców stolicy Wielkopolski.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *