3 porady, jak niskim kosztem zrobić remont salonu

Salon jest najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu. To w nim przyjmujesz gości. Warto zadbać więc, aby był w jak najlepszym stanie. Twój pokój dzienny wymaga remontu, ale nie chcesz wydać na niego fortuny? Oto sprawdzone i niedrogie sposoby na odświeżenie salonu. Sprawdź je!

Mądre malowanie zmieni salon

To truizm, ale najtańszym sposobem na remont salonu w bloku jest sięgnięcie po farby. W większości przypadków odświeżenie ścian, np. nałożenie na nie nowego koloru lub przeciwnie – ujednolicenie kolorystki, może zdziałać cuda. Twój salon wydawał się ciemny i mały? Pomaluj ściany i sufit na modne odcienie ciepłej bieli lub beżu. Różnica widoczna będzie gołym okiem! Przed malowaniem zaszpachluj i wyszlifuj widoczne dziury.

Pokój dzienny wydaje się nieproporcjonalny? Przez pomalowanie konkretnej ze ścian lub sufitu na ciemno można pomieszczenie zwęzić, wydłużyć, obniżyć lub podwyższyć. Pamiętaj, że w aranżacji wnętrz mniej znaczy więcej i nie mieszaj wielu intensywnych kolorów w jednym projekcie. Sięgnij też po farby zmywalne, np. winylowe czy lateksowe. Dzięki temu salon dłużej będzie dobrze wyglądać. Na odświeżone ściany przykręć nowe kontakty i włączniki prądu – wbrew pozorom taki drobiazg zrobi wielką różnicę.

Tapeta doda szyku

Podobają Ci się projekty wnętrz z magazynów wnętrzarskich czy Instagrama? W wielu przypadkach elementem, dzięki któremu salon wydaje się intrygujący, jest ciekawa tapeta. Zastosowana na jednej ze ścian będzie przyciągać wzrok, ale jednocześnie nie będzie dominować w aranżacji. Pamiętaj, aby kolor farby do ścian dopasować do wzoru na tapecie. Jeśli masz obawy, czy kolory nie będą się gryzły, wybierz bezpieczną biel.

Tapetowanie pozwala w krótkim czasie zdecydowanie zmienić przestrzeń. Remont salonu w bloku polegający na nakładaniu pasów tapety jest stosunkowo niewymagający. Jeśli nie masz jednak zdolności manualnych, zleć tę pracę specjalistom. Jakie wzory tapet wybrać w 2022 roku? Nadal modne są wzory roślinne, ale obecnie popularne są nie gatunki egzotyczne, a rodzime, np. polne kwiaty czy ogrodowe róże i piwonie.

Panele odświeżą podłogę

Podłoga w Twoim salonie wymaga wymiany? Sposób, który jest niedrogi, ale jednocześnie całkiem trwały i efektowny, to układanie paneli podłogowych. Jeśli planujesz remont salonu w bloku, możesz rozejrzeć się za promocjami na panele. W korzystnych cenach dostępne są obecnie modele nie tylko o ciekawym wyglądzie, ale też wysokiej jakości wykonania i klasie ścieralności zapewniającej długo letnie użytkowanie bez problemów.

Jeśli w Twoim pokoju dziennym wcześniej ułożone były inne panele, parkiet czy – zwłaszcza w starym budownictwie – przyklejane płytki PVC, nie musisz ich usuwać. Wystarczy je dokładnie odpylić, usunąć ruchome elementy, a także wypoziomować pianką do wygłuszania paneli. Układanie paneli podłogowych nie jest trudne, o ile ma się odpowiedni sprzęt i podstawowe zdolności manualne.

Nie masz smykałki do prac remontowych? Zleć to zadanie specjalistom z naszej bazy.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *