Gdzie woda wycieka w mieszkaniu?

Ciężko obyć się bez instalacji wodnej w mieszkaniu. Chyba nikomu nie trzeba przypominać o tym, do jak wielu czynności woda jet wykorzystywana. Czasem jednak owa instalacja jest w stanie narobić niezłego „bałaganu”, ponieważ dochodzi do niespodziewanego wycieku. W takich sytuacjach nie pozostaje nic innego, jak podjąć zdecydowane działania. Chociażby po to, aby narazić się na jak najmniejsze koszta finansowe.

Kto lokalizuje wycieki wody?

Trzeba przyznać, że ustalenie skąd to bardzo drażliwa kwestia. W szczególności, że niekiedy może wiązać się to z przekuwaniem ścian, a efekt finalny i tak nie zostanie osiągnięty. Może warto zaufać w tej kwestii osobom, jakie na co dzień mają do czynienia z tego typu działaniami? Lokalizacja wycieków https://przeciek24.com powinna zostać przeprowadzona przez ekipę, która nie tylko specjalizuje się w tym temacie. Powinny to być osoby, które na dodatek wyposażone są w profesjonalny sprzęt. Ale nie ten do rozkuwania ścian. Dostępne są bowiem metody, które pozwalają na ustalenie miejsca wycieku bez konieczności wprowadzania takiej ingerencji. Współpraca z taką firmą ciągnie za sobą pewne koszta, ale nie tak duże, jak to bywa w przypadku rozkuwania wszystkich ścian w poszukiwaniu wycieku.

Woda pod ciśnieniem

Istnieje kilka metod, które można przeprowadzić w domu samodzielnie. Nie są one może tak dokładne, ale szacunkowo pozwalają określić, z jakim problemem ma się dokładnie do czynienia. Jedna z tych metod polega na sprawdzeniu ciśnienia. Wykonuje się to w sposób następujący:

  • zakręcić wszystkie krany,
  • przesunąć wajchę/motylek przy liczniku wody w pozycję prostopadłą do rury – pomoże to odciąć wodę w całym mieszkaniu,
  • próba powinna zostać wykonana najlepiej w porze nocnej, ponieważ w tym czasie nie powinno się odkręcać wody od 3 do 12 godzin; nawet jeżeli chodzi o spłukiwanie wody w toaletach,
  • po upłynięciu wyżej wskazanego czasu, wajchę/motylek należy przesunąć w pozycję równoległą do rury i jednocześnie obserwuj wskazanie licznika.

Należy w tym momencie obserwować ruch na tarczy kodowej umieszczony na liczniku. Jeżeli po ostatnim przesunięciu wajchy, wartość zacznie się zmieniać, ma się do czynienia z wyciekiem. Chodzi tu bowiem o to, że podczas wyłączenia wody całkowicie z obiegu i tak następowała jej utrata poprzez owy wyciek, który trzeba będzie dokładniej zrealizować. Należy dokonać tego jak najszybciej, ponieważ małe wycieki „lubią” czasem zmieniać się w rwące potoki, które mogą doprowadzić do szkód w większej ilości mieszkań.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *