6 cech dobrej firmy ochroniarskiej

Ochrona obiektu to zadanie, które warto powierzyć profesjonalnej agencji bezpieczeństwa. Wykwalifikowani ochroniarze zapewnią bezpieczeństwo Twojego przedsiębiorstwa. Skąd jednak wiedzieć, która firma zapewni usługi na odpowiednim poziomie? Z tego poradnika dowiesz się, jakie cechy wyróżniają najlepsze, a więc najbardziej godne zaufania agencje.

1) Doświadczenie

Dobrą firmę ochroniarską poznasz po tym, że utrzymuje się na rynku od wielu lat. Jakość usług poszczególnych agencji jest szybko weryfikowana przez klientów, którzy w przypadku niezadowolenia rezygnują ze współpracy, a także chętnie dzielą się swoimi negatywnymi doświadczeniami w Internecie. Takiej firmie trudno pozyskać nowych klientów i kończy swoją działalność. Jeśli jednak funkcjonuje od dłuższego czasu, można od niej oczekiwać, że dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. Na marginesie warto jednak dodać, by nie skreślać z góry początkujących, rozwijających się firm.

2) Profesjonalizm

Kolejną cechą dobrej agencji ochroniarskiej jest posiadanie odpowiednio wyszkolonego personelu oraz profesjonalnego sprzętu. Pracownicy takiej firmy powinni mieć za sobą liczne szkolenia, a jeśli działają w terenie – być w doskonałej formie fizycznej. Tego typu informacje zwykle znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych agencji. Prawdopodobnie nie będzie też problemu, by w ich siedzibie otrzymać do wglądu różne certyfikaty.

3) Sposób działania

Podczas poszukiwań profesjonalnej ochrony warto określić, jaki powinien być zakres świadczonych przez nią usług. Czy ma pełnić jedynie zdalny dozór wizyjny, a w razie potrzeby wezwać na miejsce odpowiednie służby, czy dysponować własnymi patrolami? Dobrze byłoby się zorientować, ile czasu zajmie reakcja na nieprawidłowości i ewentualny czas dojazdu na interwencję. To kwestie decydujące w znacznym stopniu o skuteczności ochrony.

4) Korzystanie z nowych technologii

Dobra agencja to nie tylko ta z doświadczeniem, ale także cały czas się rozwijająca. Działająca od wielu lat firma może korzystać ze sprawdzonych, a niestety często przestarzałych metod. Oczywiście nie brakuje specjalistów siedzących w branży od dziesięcioleci i wciąż wdrażających różne nowinki. Jednak pod tym względem dużo do zaoferowania mają także młodsze firmy. Współczesna technologia monitoringu pozwala o wiele lepiej wykrywać wszelkie niepożądane zdarzenia, jednocześnie zmieniając liczbę fałszywych alarmów, a to za sprawą rozpoznawania przez kamery kształtu ludzi i pojazdów.

5) Ubezpieczenie

Nawet najlepszym firmom ochroniarskim, niekoniecznie z ich własnej winy, zdarza się zbyt późna reakcja. Jeśli jednak firma posiada ubezpieczenie od cywilnej odpowiedzialności, to właśnie z niego zostaną pokryte ewentualne straty.

6) Koncesja MSWiA

Posiadanie koncesji wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji to gwarancja, że dana firma działa w pełni legalnie i spełnia wszystkie wymagane normy. Jeśli interesuje Cię koncesjonowana ochrona fizyczna we Wrocławiu, zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy SafeSpace.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *