Kiedy fala uderzeniowa jest dobrym rozwiązaniem?

Tam, gdzie inne konserwatywne formy terapii zawiodły, leczenie falą uderzeniową jest bezpieczne, nieinwazyjne, tanie i pozbawione zagrożeń, które niosą ze sobą alternatywy chirurgiczne. W krótkim okresie czasu, wielu pacjentów odczuwa poprawę już po pierwszej sesji, a jako długoterminowa strategia leczenia odbiorcy mają trwałe, długotrwałe rezultaty.

Tak jak w przypadku wszystkich terapii mogą wystąpić efekty uboczne. Po terapii falą uderzeniową, efekty uboczne są zazwyczaj minimalne i w większości ograniczone do dotkniętego obszaru. Mogą one obejmować:

 • Łagodne zasinienie lub obrzęk
 • Chwilową bolesność lub tkliwość
 • Niewielkie bóle lub mrowienie

Po zastosowaniu terapii falą uderzeniową, czas rekonwalescencji ulega znacznemu skróceniu w porównaniu z interwencją chirurgiczną. W ten sposób znacznie zmniejsza się ból, poprawia funkcjonalność i jakość życia.

Jakie schorzenia leczy terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową jest dobrze znana w leczeniu dolegliwości ścięgien i więzadeł, ale jest również bardzo skuteczna w leczeniu napięcia mięśni, bólu i urazów. Niezależnie od tego, czy jest to wynik uderzenia, urazu czy też trwającego schorzenia, wielu odbiorców odczuwa ulgę po sesji.

Terapia falą uderzeniową może być stosowana do obszarów docelowych głównie (ale nie tylko) pleców, ramion, łokci, bioder i nóg. Poniżej znajdują się niektóre warunki, na które terapia odpowiada najbardziej.

 • Obrzęk ścięgna Achillesa (tendinopatia Achillesa)
 • Ból w łuku stopy/pod piętą (Plantar fasciitis)
 • Kolano skoczka (tendinopatia rzepki)
 • Łokieć tenisisty/golfisty (zapalenie nadkłykcia bocznego/przyśrodkowego lub bóle nadkłykcia bocznego)
 • Zamrożony bark (ból okołostawowy barku)
 • Złogi wapnia w ścięgnach (tendinopatia zwapniała)
 • Ból wewnątrz biodra/pośladka (tendinopatia Gluteus medius lub trochanteric bursitis)
 • Ból ścięgna w okolicy pośladka (Tendinopatia ścięgna)

Badania wykazały, że terapia falą uderzeniową jest odpowiednia dla wielu schorzeń, w tym tunelu nadgarstka, stawów twarzowych kręgosłupa, nie gojących się złamań, a nawet cellulitu! Można więc śmiało powiedzieć, że istnieje wiele pozytywnych zastosowań i umiejscowień dla fali uderzeniowej jako fizjoterapii, można przeczytać na uderzeniowafala.pl.

Dlaczego terapia falą uderzeniową jest dobra dla Ciebie?

Przystępna

Terapia falą uderzeniową brzmi obszernie, i choć zdecydowanie jest w jej dostarczaniu, to koszt terapii falą uderzeniową jest stosunkowo przystępny.

To działa

Więcej badań wychodzi na jaw, aby pokazać korzyści z terapii falą uderzeniową; w ramach badań, jest to leczenie, które konsekwentnie pokazuje pozytywne efekty i wyniki z czasu po czasie.

Gracz zespołowy

Terapia falą uderzeniową jest skuteczna sama w sobie, ale w zależności od urazu i okoliczności działa dobrze w połączeniu z innymi zabiegami rehabilitacyjnymi.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *