Szukanie wycieków – najważniejsze aspekty

Twój dom zawiera sieć rur kanalizacyjnych. Jeśli któryś z nich wygeneruje wyciek – nawet mały – woda opuści rurę i zacznie się gromadzić. W zależności od wielkości wycieku możesz na początku nic nie zauważyć. Jednak ostatecznie woda może uszkodzić podłogę. Jeśli zauważysz wilgotne, gąbczaste lub odbarwione obszary na podłodze, zadzwoń do wykonawcy naprawy kanalizacji. Zawsze bardzo poważnie traktuj pęknięcia w ścianach lub fundamencie. Nieszczelne linie kanalizacyjne mogą spowodować gromadzenie się wody, a ostatecznie, jeśli nic nie zostanie zrobione, pod twoją nieruchomością mogą powstać zapadliska.

Gryzonie lub owady, takie jak karaluchy, mogą dostać się do domu nawet przez małe pęknięcia w linii kanalizacyjnej. Jeśli wielokrotnie dzwoniłeś do eksterminatora tylko po to, aby zobaczyć powrót problemu, możesz zadzwonić do kogoś, aby spojrzał na twoje rury kanalizacyjne. Nie potrzeba dużo wilgoci za ścianą, aby pleśń zaczęła się formować. Jeśli widzisz pleśń, skontaktuj się z profesjonalistą, aby znaleźć źródło wycieku.

Testy izolacji statycznej szczelności to po prostu powyższy proces (badanie ciśnienia hydrostatycznego wraz z inspekcją kamery wideo) powtarzany na różnych odizolowanych odcinkach linii kanalizacyjnej budynku, aby znaleźć lokalizację wycieków. Jeśli uważasz, że w Twojej linii kanalizacyjnej jest nieszczelność, musisz poprosić wykwalifikowanego wykonawcę naprawy kanalizacji i przeprowadzić test szczelności. Inspekcja kamery kanalizacyjnej CCTV sama w sobie nie może ustalić, czy masz wyciek w linii kanalizacyjnej. Wykonawca musi wykonać próbę ciśnienia hydrostatycznego.

O tym należy pamiętać!

Okładzina rur konstrukcyjnych jest minimalnie inwazyjną techniką bezwykopową do naprawy uszkodzonej rury kanalizacyjnej poprzez utworzenie nowej rury w starej. Filcowa wyściółka jest moczona w specjalnej żywicy epoksydowej, a następnie wkładana do rury i pozostawiona do utwardzenia na kilka godzin. Po usunięciu rura jest tak dobra, jak nowa. Uszkodzona rura musi mieć pewną integralność strukturalną dla okładzin rur. Innymi słowy, potrzebujesz nieszczelnej rury kanalizacyjnej, która może być wyłożona. Jeśli na przykład rura jest częściowo zwinięta, nie będzie działać. Pękanie rur jest techniką bezwykopową, która faktycznie zastępuje uszkodzoną rurę, wciągając do niej zupełnie nową. Wykładzina natryskowa polega na spryskaniu wnętrza uszkodzonej i nieszczelnej rury kanalizacyjnej elastyczną żywicą polimerową.

Podsumowanie

Jeśli zauważysz wilgotne, gąbczaste lub odbarwione obszary na podłodze, zadzwoń do wykonawcy naprawy kanalizacji. Nie potrzeba dużo wilgoci za ścianą, aby pleśń zaczęła się formować.

Informacje: szukanie wycieków.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *