Restauracja Italia- miejsce o prawdziwie włoskim klimacie

Restauracja Italia to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania- to lokal, w którym faktycznie można poczuć i zasmakować niesamowitego, włoskiego klimatu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że restauracja jest zlokalizowana w słynnym Hotelu Włoskim, a ten z kolei znajduje się zaraz przy starym mieście w samym sercu Poznania. Urokliwa lokalizacja, a także jakże elegancki i szykowny wystrój lokalu zaprasza do tego, aby wybrać się tutaj na pyszny obiad i skosztować specjałów tutaj oferowanych.

Najlepsza, włoska kuchnia

Jak zobowiązuje do tego nazwa restauracji, menu wprost przepełnione jest kultowymi daniami kuchni włoskiej. Dodatkowe propozycje przewidziane zostały także dla najmłodszych i zebrane w specjalne menu dla dzieci. Wszystkie dania przygotowywane są ze świeżych, wyselekcjonowanych składników. Wśród często spotykanych tutaj produktów nie może oczywiście zabraknąć pomidorów, oliwek, bakłażana czy też bazylii. Dania z całą pewnością zachęcają nie tylko wyglądem, ale i cudownym aromatem świeżych ziół. Pełną kartę menu można przeczytać wchodząc bezpośrednio na stronę restauracja włoska poznań.

Doskonałą propozycją na start są przystawki- bruschetta con pomodori lub też carpaccio di carne. Dostępna jest także przystawka wydawana na ciepło, a jest nią melanzana siciliana- panierowany bakłażan przekładany pesto. W menu znajdziemy też propozycje świeżych sałatek, a także zupy- toskański sos pomidorowy oraz propozycja zupy opartej o świeże borowiki. Dania obiadowe podzielone zostały na kilka kategorii dań rybnych, wegańskich oraz mięsnych. W restauracji można też oczywiście skosztować pysznych makaronów oraz jednego z najpopularniejszych włoskich dań- pizzy w kilku różnych odsłonach. Zwieńczeniem każdego dobrego obiadu może być klasyczny, włoski deser.

W restauracji odbywają się zarówno spotkania biznesowe jak i rodzinne. Sala, która jest tutaj wykorzystywana na co dzień i w której ugaszczani są klienci posiada aż 60 miejsc. Aby mieć pewność dostępności stolika- warto wykonać wcześniejszą rezerwację. W restauracji bardzo często organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe- można tutaj zaplanować chrzciny, komunię czy też jubileusz. Odbywają się też tutaj większe imprezy biznesowe. Restauracja jest czynna przez wszystkie dni w tygodniu. Dodatkowo, zaraz przy restauracji znajduje się darmowy parking dla gości. Pomimo tego, że restauracja ma tak prestiżową lokalizację przy starówce- nie trzeba się martwić o to, gdzie będzie możliwość zostawienia swojego samochodu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *