Jak pozyskać linki do strony?

Podstawą skutecznego pozycjonowania oraz poprawy widoczności witryny w internecie jest pozyskiwanie wartościowych linków. Algorytmy Google dość surowo traktują linkbuildingi oparte na działaniach automatycznych, a linki słabej jakości mogą skutkować nałożeniem kary ze strony wyszukiwarki. Dlatego planując działania SEO warto szczególną uwagę zwrócić na proces pozyskiwania linków. Jak to robić? W artykule przedstawiamy kilka pomysłów na to, by pozyskać wartościowe linki do Twojej witryny.

Pozyskiwanie linków – jak to robić? 

Wartościowe budowanie linków jest obecnie jednym z najbardziej skutecznych działań SEO. Algorytmy Google wysoko pozycjonują te strony, które w swojej strukturze posiadają zarówno linki wewnętrzne (odsyłające do różnych miejsc w obrębie jednej witryny), jak i te, które posiadają sieć linków zewnętrznych, czyli takich które odsyłają do danej witryny z innego miejsca w sieci, np. forów internetowych, blogów, mediów społecznościowych. Które linkowanie jest bardziej skuteczne? Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiadomo natomiast, że każdy wartościowy link pozyskany przez naszą witrynę, sprawia, że nasza pozycja w wyszukiwarce sukcesywnie się umacnia. Jak pozyskiwać linki? Oto kilka pomysłów!

1. Content marketing

Tego typu działanie, czyli tworzenie contentu i publikowanie go na zewnętrznych portalach, pozwoli Ci wysoce efektywnie rozbudować sieć linkowania do Twojej witryny. Jeżeli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, bardzo dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z branżowym portalem i publikowanie na nim merytorycznych artykułów sponsorowanych wraz z odnośnikiem do Twojej strony. Chodź działanie to jest niezwykle skuteczne, wymagać będzie tworzenia wysokiej jakości unikalnych treści oraz czasu potrzebnego na ich stworzenie.

2. Fora internetowe i blogi tematyczne

Fora internetowe i blogi tematyczne to wciąż wartościowe źródło pozyskiwania linków. Publikując w tych miejscach warto odsyłać do strony internetowej, czy zachęcać czytelników do dzielenia się materiałami z innymi osobami. Warto wybierać takie grupy, blogi i fora, które pasują do tematyki strony i zwiększają szansę na efektywne rozbudowanie sieci linków.

3. Kupowanie linków

W procesie pozyskiwania linków mogą również pomóc profesjonalne agencje wspomagające pozycjonowanie strony poprzez rozbudowanie sieci linków (jak pozyskać linki do strony). Ich oferty obejmują zazwyczaj pozyskiwanie linków z forów internetowych – linki z postów, linków z ogłoszeń czy artykuły sponsorowane. Warto rozważyć tę opcję, szczególne wtedy, gdy nie masz czasu na tworzenie treści w ramach content marketingu czy publikowanie na zaprzyjaźnionych portalach i blogach. Zazwyczaj współpraca tego typu opiera się na systematycznym raportowaniu, więc na bieżąco będziesz informowany o działaniach agencji, co pozwoli Ci zachować kontrolę i interweniować w dowolnym momencie.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *