4 inspiracje na nowoczesną jadalnię

Nowoczesna jadalnia to marzenie większości właścicieli domów czy mieszkań. Jak osiągnąć taki cel? Odpowiedzią są odpowiednio dobrane barwy, komfortowe meble oraz ich właściwe ustawienie. Ale nie tylko! Sprawdź, jak urządzić jadalnię, która będzie zapraszać do wspólnego spędzania czasu.

Kolory idealne do jadalni

Patrząc na najnowsze aranżacje projektantów, można wysnuć wniosek, że nowoczesna jadalnia w 2023 roku powinna być jasna. Na topie są obecnie barwy ziemi, w tym dominującą jest beż we wszystkich odcieniach, jasne wersje brązu czy złamana, ciepła biel. Zastosowanie takich kolorów na ścianach i sufitach pozwoli optycznie powiększyć wnętrze, a dodatkowo nada mu spokojnej, relaksującej atmosfery. Szukając inspiracji, zwróć uwagę na jadalnie w wersji tzw. all beige albo all off white, a więc w całości urządzone w różnych odcieniach beżu lub ciepłej bieli. Jeśli nie przepadasz za stonowanymi aranżacjami, może takie urozmaicić wnętrze ciekawymi meblami czy dodatkami. Idealnie pasować będą do niego np. krzesła kolorowe do jadalni w modnych kolorach.

Nowoczesne wnętrze? Krzesła kolorowe do jadalni

Wspomniane wyżej krzesła kolorowe do jadalni to jeden z najprostszych sposobów na unowocześnienie aranżacji. W nadchodzącym sezonie szczególnie modne będą modele w różnych odcieniach niebieskiego i zieleni, a także – zaczerpniętych z palety barw natury – pomarańczowego i czerwonego. Kolorowe krzesła do jadalni możesz wykorzystać na kilka sposobów. Pierwszy, najbardziej klasyczny, to wybór wszystkich krzeseł w tym samym kolorze. Drugi to zestawienie dwóch pasujących do siebie kolorów krzeseł. Można dobrać je na zasadzie różnicy tonów jednej barwy lub kontrastu. Trzecie rozwiązanie do nowoczesnej jadalni, które przypadnie do gustu osobom o tzw. mocnym guście, to pomieszanie przy jednym stole różnych kolorów, a nawet modeli krzeseł.

Krzesła barowe – jadalnia trochę inaczej

Uwielbiasz siedzieć na krzesłach barowych? Kto tego nie lubi! Jeśli zastanawiasz się, czy krzesła barowe pasują do jadalni, pamiętaj, że współcześnie w aranżacji wnętrz wszystko, co nie jest odgórnie zakazane, jest dozwolone. Możesz więc urządzić nowoczesną jadalnię, wykorzystując zarówno klasycznie stół z krzesłami, jak również tzw. hokerami, a więc krzesłami barowymi. Te drugie meble warto wstawić do otwartej przestrzeni łączącej kuchnię oraz jadalnię. Mogą one stanowić wspólny element projektu kuchni i aranżacji jadalni. Jakie krzesła barowe sprawdzą się w nowoczesnej jadalni? Wszystko zależy od stylu wnętrza. Do pomieszczeń glamour dobrym wyborem będą modele tapicerowane, pikowane i z oparciem. W minimalistycznych aranżacjach lepiej sprawdzą się hokery bez oparcia, o prostej linii.

Nowoczesna jadalnia – mniej znaczy więcej

W nowoczesnej jadalni warto zwrócić uwagę na liczbę mebli i dekoracji. Najlepsze wrażenie robią wnętrza, w których nie ma wrażenia nadmiarowości i chaosu. Oprócz stołu z kolorowymi krzesłami do jadalni zdecyduj się jedynie na komodę do przechowywania zastawy, a na ścianach zawieś pojedyncze dekoracje, np. obraz czy powiększające przestrzeń lustro. Jeśli przyjrzysz się uważnie projektom wnętrz profesjonalnych architektów, zauważysz, że nowoczesne jadalnie urządzane są przeważnie bez strojnej dekoracji okien. Nieprzysłonięte okna czy drzwi tarasowe pozwalają na połączenie świata zewnętrznego z naturą na zewnątrz.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *