Wakacje last minute czy first minute – co wybrać?

Urlop – zwłaszcza taki, który wiąże się z wakacyjnym podróżami – to chyba najbardziej wyczekiwany przez każdego czas w roku. Zanim jednak oddasz się błogiemu relaksowi pod palmami, musisz zaplanować swój wyjazd. Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie! W zależności od tego, czy wolisz planować z wyprzedzeniem, czy decyzje podejmujesz spontanicznie i w ostatniej chwili, możesz skorzystać z ofert biura podróży first lub last minute. Przekonaj się, które z nich będzie lepszym wyborem.

Last minute – spontaniczny wyjazd w okazyjnej cenie

Większość osób, niezależnie czy korzystało z usług biura podróży, czy nie, słyszało zapewne o ofertach last minute. Cieszą się one ogromną popularnością wśród podróżujących, zwłaszcza tych, którzy lubią łapać okazje i oszczędzać na zagranicznych wycieczkach. Poza atrakcyjną ceną i możliwością wyjazdu w ostatnich dniach letniego sezonu, kiedy temperatury nadal rozpieszczają, ale liczba turystów jest mniejsza, niż na początku, mają one jedną wadę. Last minute, jak sama nazwa wskazuje, wiążą się z wykupowaniem wycieczki w ostatniej chwili – od tygodnia przed wylotem do nawet 3 dni. Nie każdy jest w stanie w tak szybkim tempie zdecydować się na wyjazd ze względu na liczne obowiązki. Oferta tego typu skierowana jest więc głównie do osób, które mogą sobie pozwolić na wzięcie urlopu w krótkim terminie, bez konieczności uprzedzania pracodawcy o wiele wcześniej lub freelancerów oraz osób prowadzących własną działalność, mogących przekazać obowiązki innym lub wypełniać je całkowicie zdalnie. Last minute to zdecydowanie najlepsza propozycja dla ludzi z elastycznym grafikiem, którzy mogą swobodnie modyfikować swoje plany.

First minute – atrakcyjna alternatywa dla zorganizowanych

Po drugiej stronie barykady są wyjazdy typu first minute. Oferuje je większość biur podróży, w tym także Coral Travel, jednak wydaje się, że cieszą się one mniejszym rozgłosem, niż te last minute, a zdecydowanie na niego zasługują. Nie tylko możesz upolować wyjazd w dużo niższej i atrakcyjniejszej cenie, ale także wybrać dowolny termin – zarówno na początku, jak i w samym środku sezonu turystycznego! Wówczas możesz cieszyć się urokami wakacyjnych kurortów i licznymi atrakcjami oraz niesamowitą pogodą. Oferty tego typu wiążą się z rezerwacją wycieczki na kilka miesięcy przed terminem, co daje czas na zorganizowanie nie tylko urlopu w pracy, ale także przygotowanie się do podróży. First minute 2023 możesz w zasadzie rezerwować już teraz! Dłuższy czas między wykupieniem wakacji a ich rozpoczęciem jest niezwykle ważny zwłaszcza w przypadku dalekich podróży – często konieczne jest zaszczepienie na tropikalne choroby.

Zaplanuj wyjazd z wyprzedzeniem – first minute 2023

Obie oferty – zarówno last, jak i first minute – łączy atrakcyjna cena. W zależności od tego, czy jesteś spontanicznym podróżnikiem, czy jednak przezornym wczasowiczem, możesz wybrać jedną z nich i cieszyć się wakacyjnym wyjazdem na własnych warunkach! Bez względu na to, którą ofertę preferujesz, nie zwlekaj – wakacje Turcja all inclusive w Coral Travel już na Ciebie czekają!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *