Płytki marokańskie – powiew egzotyki w polskich domach

Przemyślana aranżacja przestrzeni podłogi stanowi jeden z najistotniejszych elementów wystroju każdego wnętrza. Efektowne płytki podłogowe mogą zbudować w pomieszczeniu klimatyczną atmosferę i stać się najmocniejszym dekoracyjnym akcentem jego oprawy. Dlatego tak ważny pozostaje odpowiedni dobór ich stylistyki, kolorów i kształtów.

Płytki marokańskie – powiew egzotyki w polskich domach

Właściciele mieszkań, którym szczególnie zależy na dodaniu wnętrzu oryginalnego charakteru za pomocą odpowiednio dobranych kafelków podłogowych, powinni postawić na produkty o niebanalnym designie i wyrazistej kolorystyce. Wymogi te spełniają płytki marokańskie inspirowane tradycyjnymi wzorami orientalnymi. Ich wzornictwo do złudzenia przypomina patchwork, a więc pozszywane kawałki tkanin o różnych dekorach, razem tworzące nowy efektowny ornament. Płytki marokańskie najczęściej zdobią abstrakcyjne kształty geometryczne czy motywy roślinne, na przykład egzotyczne kwiaty. Mogą być one utrzymane w jednolitych odcieniach kolorystycznych bądź tworzyć niesamowicie barwną mozaikę kształtów i wzorów.

Płytki z motywami orientalnym do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

Płytki marokańskie z uwagi na swoje tradycyjne wzornictwo i nawiązania do starej sztuki Orientu doskonale wpiszą się w stylistykę wnętrz urządzonych klasycznie, podkreślając ich nieco staroświecki charakter, silnie zakorzeniony w kulturze minionych stuleci. Ale sprawdzą się także w przestrzeniach zaaranżowanych zgodnie z najnowszymi trendami modowymi. Ich bogata ornamentyka będzie doskonale pasowała chociażby do wnętrz urządzonych w duchu minimalizmu. Stonowana kolorystyka i ascetyczny wystrój takich pomieszczeń stworzą efektowny kontrast z bogatym zdobnictwem płytek. Jednocześnie dzięki takiemu połączeniu dekor kafelków nie przytłoczy wnętrza, zaś stanie się jego głównym akcentem zdobniczym, rzucającym się w oczy natychmiast po przekroczeniu progu mieszkania.

Płytki marokańskie – efektowna ozdoba kuchni, łazienki czy salonu

Płytki marokańskie sprawdzą się w różnych typach pomieszczeń. W ostatnich sezonach ogromną popularnością cieszą się w polskich kuchniach i łazienkach. Ale równie atrakcyjnie będą wyglądały położone na podłogę korytarza lub salonu. Warunkiem stworzenia oryginalnej, gustownej i nadmiernie nieprzeładowanej kompozycji jest dobór stonowanej palety barw na ścianach, odpowiedniej stylistyki mebli oraz dodatków.  W sprzedaży dostępne są także płytki marokańskie w wersji mrozoodpornej. Umożliwiają one efektowną aranżację przestrzeni podłogi na balkonach, werandach bądź tarasach.

 

 

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *