W jakim wnętrzu sprawdzą się wanny wolnostojące?

W ostatnich latach odpowiednio dobrane wanny wolnostojące cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, którym zależy na stworzeniu funkcjonalnej i świetnie prezentującej się przestrzeni kąpielowej. Dzieje się tak, ponieważ tego typu wanny nie tylko bardzo dobrze wyglądają, ale często zapewniają również domownikom wyjątkowy komfort i pozwalają na odprężenie całego ciała po dniu pełnym wyzwań. Warto przy tym wspomnieć, że wanna wolnostojąca może dobrze sprawdzić się zarówno w większych, jak i nieco mniejszych łazienkach – dużo zależy bowiem od wymiarów danego modelu oraz od jego kształtów. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepszą wannę wolnostojącą i w jaki sposób dopasować ją do danej łazienki.

Nowoczesne wanny wolnostojące – jak wybrać odpowiedni kształt i wymiary?

Mimo że wolnostojące wanny przez długi czas były zarezerwowane przede wszystkim dla większych łazienek o dużej, wolnej przestrzeni do zagospodarowania, obecnie coraz częściej można spotkać się z tego typu wannami w łazienkach o nieco mniejszym metrażu. Dzieje się tak, ponieważ producenci proponują inwestorom wanny wolnostojące o różnych kształtach i wymiarach. Niesłabnącą popularnością cieszą się między innymi modele owalne, które wyróżniają się podwójnym oparciem umożliwiającym branie wspólnych kąpieli. W ich przypadku odpływ zwykle znajduje się na środku, aby zapewnić domownikom jak największy komfort. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wanny kompozytowe prostokątne, które świetnie wpasowują się w estetykę nowoczesnych wnętrz i często występują w nieco większych wymiarach, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w dużych łazienkach.

Rozważając inwestycję w wannę wolnostojącą, warto dobrać jej wymiary do powierzchni całej łazienki oraz do potrzeb domowników. W praktyce oznacza to, że dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi wanny wolnostojące 170 cm, które znajdują się między innymi w ofercie marki Cristalstone. Tego typu modele pozwalają na komfortowe ułożenie się w wannie bez konieczności podwijania nóg, co zapewnia jeszcze większą wygodę oraz możliwość rozluźnienia całego ciała. Dlatego też wanny wolnostojące 170 cm będą idealnym wyborem dla osób poszukujących komfortowych i funkcjonalnych rozwiązań. Z kolei mniejsze modele wanien o nieco krótszym dnie świetnie sprawdzą się w mniejszych łazienkach, w których ważny okazuje się każdy dobrze zagospodarowany metr kwadratowy.

Wysokiej jakości wanny wolnostojące – z jakiego materiału powinny być wykonane?

Oprócz wyboru wanny wolnostojącej o odpowiednim kształcie i wymiarach warto także zwrócić uwagę na materiały, z których powstają poszczególne modele. Najczęściej inwestorzy mogą spotkać się z wannami wykonanymi z ceramiki sanitarnej, akrylu lub z materiałów kompozytowych, czyli składających się ze starannie dobranych mieszkanek. Od tego typu materiałów zależy, w jaki sposób wanna będzie utrzymywać wysoką temperaturę wody, czy okaże się przyjemna w dotyku lub czy będzie łatwa w czyszczeniu. Dlatego też decydując się na zakup wanny wolnostojącej, warto dowiedzieć się, jakie modele znajdują się w ofercie producenta i zapoznać się z ich krótką charakterystyką – dużym uznaniem klientów cieszą się między innymi wanny kompozytowe proponowane przez markę Cristalstone, które bardzo dobrze przewodzą ciepło i jednocześnie są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *