Masaż relaksacyjny, czyli 7 korzyści!

Masaże relaksacyjne cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród sportowców, jak i osób prowadzący zdecydowanie bardziej statyczny tryb życia. Korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co jest przyczyną takiej popularności tych zabiegów? Oczywiście płynące z niego wszechstronne korzyści – zarówno dla ciała, jak i ducha. W dzisiejszym wpisie przyglądamy się jego wybranym zaletom. Zachęcamy do lektury!

Czym jest masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny to w istocie szereg specjalistycznych technik, które wykwalifikowani masażyści czerpią zwłaszcza z masażu klasycznego. Podczas zabiegu masażu relaksacyjnego w Warszawie i w każdym innym mieście w Polsce klient przebywa w pozycji leżącej na wygodnej leżance w samym ręczniku lub luźnym ubraniu przeznaczonym do masażu. Osoba masująca wykonuje na jego ciele natomiast szereg ruchów takich jak ugniatanie, rozcieranie i rozmasowywanie. Alternatywą dla masażu relaksacyjnego bazującego jest masaż na cztery ręce wykonywany jednocześnie przez dwóch masażystów.

Masaż relaksacyjny – ulga dla spiętego ciała

Z pewnością najważniejszym efektem masażu relaksacyjnego, który pcha tłumy do gabinetów masażystów, jest jego działania rozluźniające. Umiejętnie przeprowadzony masaż tego typu niweluje napięcia mięśniowe powstające m.in. na skutek pracy w pozycji siedzącej, stresu czy aktywności fizycznej. Jaka sama nazwa wskazuje – pozwala znaleźć odrobinę relaksu nawet tym najbardziej spiętym i przepracowanym!

Znaczenie zdrowotne masażu relaksacyjnego

Redukcja napięcia mięśniowego to niejedyna zaleta masażu relaksacyjnego dla ciała. Pobudza on ponadto krążenie, wspierając właściwą pracę układu sercowo-naczyniowego. Mówi się o tym, że jest on w stanie stymulować prawidłowe ukrwienie i dotlenienie ciała, jak i normalizować rytm pracy serca. Co więcej, masaż, oddziałując na znaczną powierzchnię ciała, pozytywnie wpływa na układ nerwowy oraz skórę masowanego, pobudzając naturalne procesy regeneracyjne. Pozwala też radzić sobie z przewlekłym bólem (np. nerwobólami).

Powrót do sprawności po urazach a wpływ masażu relaksacyjnego

Gdy mowa o bezcennym wpływie, jaki masaż relaksacyjny Warszawa może mieć na ciało osoby, która poddaje się zabiegowi, trzeba także uwzględnić rehabilitację. Masaż relaksacyjny potrafi przyspieszyć tempo leczenia mikrourazów (a nawet tych większych) oraz powrót do pełnej sprawności, np. w razie kontuzji doznanej podczas uprawiania sportu. Warto mieć też w pamięci jego wpływ na regenerację całego ciała po intensywnym wysiłku fizycznym.

Masaż relaksacyjny – znaczenie dla psychiki

Profesjonalny masaż relaksacyjny rozluźnia nie tylko mięśnie, lecz także przyczynia się do redukcji stresu, będącego źródłem wielu różnych dolegliwości, w tym problemów z zasypianiem. Stymulując uwalnianie się serotoniny i dopaminy, jest w stanie znacząco poprawić nastrój masowanego. To zatem zabieg wartościowy nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu!

Jeśli zatem interesuje nas masaż relaksacyjny, Tantric Paradise to salon masażu Warszawa, w którym każdy zainteresowany może liczyć na regenerujący ciało i umysł masaż relaksacyjny, a także inne zabiegi, takie jak m.in. masaż Nuru, Yoni, masaż Tantryczny czy masaż dla par. Zrób coś dla siebie. Zdecyduj się na pełnowymiarowe odprężenie.

.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *