Jak kupić nieruchomość bez zdolności kredytowej banku?

Próby otrzymania kredytu hipotecznego w banku coraz częściej spalają na panewce. W dobie kryzysu gospodarczego banki jeszcze mocniej zaostrzają swoją politykę weryfikacji zdolności kredytowej, wykluczając kolejne osoby i firmy z możliwości finansowania. Jeśli zamierzasz kupić nieruchomość na własność, na pewno rozważasz alternatywne metody pozyskania kapitału na ten cel. Dzisiaj przedstawimy kilka pomysłów, jak zakupić nieruchomość w warunkach braku zdolności kredytowej wymaganej przez banki.

Jak kupić nieruchomość bez kredytu i bez gotówki?

Jeśli nie posiadasz zasobów gotówkowych i odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, możesz rozważyć tzw. wynajem długoterminowy z opcją wykupu. Tego rodzaju oferty możemy spotkać w gminnych TBSach. W ramach comiesięcznych opłat czynszowych zawarta zostaje określona kwota spłacająca wartość nieruchomości. Dzięki temu, po ustaniu okresu najmu, kwota wykupu będzie znacznie niższa niż początkowa cena mieszkania. Warto mieć świadomość, że wynajem prowadzący do własności wciąż stanowi marginalną ofertę na polskim rynku.

Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z oferty leasingu mieszkań. Leasing ogranicza zakres wykorzystania środków własnych celem nabycia prawa do korzystania z nieruchomości. Po ustaniu umowy o leasing operacyjny firma może wykupić wybraną nieruchomość po ustalonej cenie. Leasingowanie mieszkania przekłada się na szybszy proces decyzyjny niż ma to miejsce w przypadku kredytu bankowego. Zmniejszeniu ulega przy tym liczba restrykcji dotyczących kalkulacji zdolności kredytowej.

Kolejna metoda nabycia nieruchomości bez zdolności kredytowej wymaga posiadania na własność innej nieruchomości, którą jesteśmy w stanie oddać w zastaw. Pożyczki pod nieruchomość zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów firmowych. Przedsiębiorstwa otwierające nowe oddziały dość często poszukują środków na zakup nowego lokalu. Dla nich pożyczka pod zastaw domu bez BIK jawi się jako skuteczna metoda uwolnienia zasobów gotówkowych, jakie można przeznaczyć na rozwój.

Warto mieć na uwadze fakt, że pożyczki pod nieruchomość są obwarowane aktem notarialnym. Bezpieczeństwo tego rodzaju transakcji stoi zatem na najwyższym poziomie. Finansowanie zakupu następnej nieruchomości środkami pozyskanymi z zastawu innego lokalu jest skuteczną metodą lewarowania własnego rozwoju. Brak zdolności kredytowej (typowy dla nowych firm lub podmiotów z negatywną historią w BIK), nie musi przekładać się na wyhamowanie wzrostów. Wręcz przeciwnie – jeśli tylko posiadasz nieruchomość na własność i chcesz kupić kolejną, skorzystaj z pożyczki pod nieruchomość w wiarygodnym biurze pozabankowym.

Pożyczka pod zastaw domu bez BIK

Firma Smartvest specjalizuje się w finansowaniu mikro i małych przedsiębiorstw niezależnie od ich aktualnej sytuacji finansowej. Pożyczka pod zastaw domu bez BIK i bez weryfikacji zdolności kredytowej to produkt skierowany do szerokiego grona odbiorców, wyróżniający się indywidualnym podejściem i atrakcyjnym oprocentowaniem. Odwiedź stronę https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw/pozyczki-pod-zastaw-dzialki/, gdzie uzyskasz szczegółowe informacje o pożyczkach pod nieruchomość dla podmiotów gospodarczych.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *