Jak zaprojektować wzór na koszulkę?

Wygodne koszulki z krótkim lub długim rękawem to prawdopodobnie najbardziej uniwersalne i lubiane elementy garderoby. Noszą je wszyscy niezależnie od płci i wieku, ponieważ mnogość wzorów, kolorów i rozmiarów powoduje, że niemal każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Ci, którzy potrzebują koszulki na specjalną okazję albo z niestandardowym motywem, mogą nawet samodzielnie ją zaprojektować i zlecić nadruk w specjalistycznej firmie. Jak się do tego zabrać?

Projekt koszulki – od czego zacząć?

Mogłoby się wydawać, że aby zaprojektować swoją własną koszulkę, trzeba mieć talent plastyczny i choć odrobinę zmysłu artystycznego. Prawdopodobnie, gdyby chodziło o własnoręczne namalowanie konkretnego wzoru, takie warunki musiałyby być spełnione, jednak współczesna technika umożliwia stworzenie ciekawego projektu nawet osobom niemającym kontaktu ze sztuką. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany i aby go przejść, wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera oraz znalezienie firmy, która zajmuje się nadrukami na odzieży i na swojej stronie udostępnia specjalny program do projektowania zwany kreatorem. Jednak niewątpliwie pierwszym krokiem do własnej koszulki jest pomysł dotyczący wymarzonego motywu, który najczęściej jest wyrazem indywidualnych upodobań.

Zabawa z kreatorem

Projekt koszulki to tak naprawdę bardzo przyjemna oraz kreatywna zabawa z komputerem. Kreatory są zazwyczaj bardzo intuicyjne i nie stwarzają większych problemów podczas pracy. Czytelna instrukcja sprawnie pomaga przejść przez kolejne etapy i stworzyć własny niepowtarzalny wzór. Pierwszym krokiem jest zazwyczaj wybór modelu i rozmiaru koszulki, a potem zaczyna się już praca nad projektem. Ponieważ głównym elementem dekoracyjnym często są różnego rodzaju napisy, kreator ma całkiem bogatą bazę interesujących czcionek umożliwiających stworzenie dowolnego tekstu w różnym rozmiarze czy kolorze. Aby urozmaicić koszulkę, program oferuje też kolekcję gotowych clipartów, szablonów czy geometrycznych kształtów, które można ze sobą łączyć, skalować lub zmieniać ich położenie względem siebie. Ciekawą opcją jest również możliwość umieszczenia nadruku nie tylko na przodzie koszulki, ale również z tyłu, a nawet na bokach, co daje jeszcze większe pole do puszczenia wodzy fantazji. Ci, których interesuje zupełnie wyjątkowy i oryginalny projekt koszulki, bez problemu spersonalizują go, wykorzystując dostępną w kreatorze funkcję dodawania własnych zdjęć czy obrazów. Dzięki temu nikt nie będzie miał podobnego wzoru, a koszulka stanie się czymś bardzo osobistym. Osoby, które mimo wszystko nie czują się na siłach, aby samodzielnie zaprojektować wzór, mogą też wysłać konkretne materiały (np. zdjęcie czy logo) do firmy zajmującej się nadrukami i poprosić o pomoc grafika.

Ostatni etap – zamówienie

Jeśli projekt koszulki jest już gotowy i spełnia nasze oczekiwania, wystarczy wysłać go do firmy udostępniającej kreatora, uregulować zapłatę i spokojnie czekać na odbiór gotowego produktu. Zazwyczaj trwa to ok. 1 do 3 dni roboczych, czasem może się nieco przedłużyć. Samodzielnie zaprojektowana koszulka na pewno będzie wyróżniającym się elementem garderoby, jest to też doskonały pomysł na prezent, który można idealnie dopasować do obdarowywanej osoby.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *