O czym musicie pamiętać przed wyborem zaproszeń ślubnych?

Wybór zaproszeń ślubnych to jeden z przyjemniejszych obowiązków z długiej weselnej checklisty. Jednak zanim je zamówicie, powinniście rozważyć kilka ważnych kwestii. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, by uniknąć zbędnego pośpiechu i by wybrane przez Was zaproszenia stały się najlepszą wizytówką Waszego przyjęcia.

Stwórzcie listę gości

W momencie zamawiania zaproszeń powinniście mieć już ustaloną liczbę gości. Przypominamy, że gości pełnoletnich zwyczajowo zaprasza się wraz z osobą towarzyszącą. Małżeństwa i pary otrzymują oczywiście jedno wspólne zaproszenie. Jeżeli chodzi o znajomych z pracy czy osoby, z którymi łączą Was dalsze relacje, zaproście ich na sam ślub. Niezbędne będą osobne zawiadomienia dla tej grupy gości.

Personalizowana papeteria ślubna nie wymaga od Was ręcznego wypełniania zaproszeń, ale warto mieć w zapasie puste zawiadomienia. Przydadzą się, jeśli popełnicie błąd w nazwisku lub, gdy ktoś w ostatniej chwili zrezygnuje, a Wy zdecydujecie się na zaproszenie w to miejsce innej osoby.

Jeśli wiecie, kogo zaprosicie, a lista gości jest już zamknięta, możecie przystąpić do działania.

Pamiętajcie o ważnych terminach

Około 6 miesięcy przed planowaną uroczystością wypada wręczyć zaproszenia Waszym gościom. Oznacza to, że poszukiwania zaproszeń ślubnych musicie rozpocząć jeszcze wcześniej. Pamiętajcie też, że niezależnie od tego, czy będą to zaproszenia ręcznie robione, czy wysokiej jakości wydruki, każda firma potrzebuje czasu na ich przygotowanie. Ponadto wybieranie zaproszeń jest dość czasochłonne, ponieważ na rynku jest ich bardzo wiele. Jeżeli nie możecie się zdecydować, zawsze możecie zamówić kilka zestawów próbek. W ten sposób sprawdzicie na żywo intensywność kolorów, fakturę papieru i staranność wykonania.

Zadbajcie o treść zaproszenia

W treści zaproszenia powinny znaleźć się najważniejsze informacje dotyczące miejsca i terminu ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego. Zaproszenie może mieć ton oficjalny albo przybrać bardziej oryginalną formę. Niektóre firmy proponują gotowe formuły np. stylizowane na gwarę czy w tonacji żartobliwej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by pokusić się o własną autorską treść.

Nie zapomnijcie o ważnych zasadach savoir-vivre, które wymagają, aby na końcu zaproszenia znalazło się miejsce na RSVP, czyli prośbę o potwierdzenie. Podajcie tam swoje numery telefonów i termin, do którego oczekujecie od gości informacji o tym, czy przybędą na Wasze przyjęcie.

Określcie styl przyjęcia i dodatków

Zaproszenia ślubne nie bez powodu uważane są za wizytówkę przyjęcia weselnego. Zwykle zawarty na nich motyw graficzny powtarza się na pozostałych elementach papeterii ślubnej – numerach na stół, winietkach czy zawieszkach na butelki. Dzięki temu aranżacja jest spójna i elegancka. Również kolor i styl zaproszeń powinien odpowiadać klimatowi przyjęcia. Możecie wybierać pomiędzy zaproszeniami z bogatymi zdobieniami a wzorami rustykalnymi czy minimalistycznymi.

Szeroki wybór zaproszeń ślubnych i pozostałe elementy papeterii ślubnej zamówicie w pracowni kartkownia-zaproszenia.pl.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *