5 korzyści z transportu bagażowego taksówką

Z usług firm taksówkarskich korzystamy najczęściej wtedy, gdy nie posiadamy własnego samochodu lub z różnych powodów nie możemy go użyć, a komunikacja miejska nie spełnia oczekiwań. Co jednak w sytuacji, gdy mamy ze sobą ponadwymiarowy bagaż, który nie zmieści się w standardowym samochodzie? Z pomocą przychodzi coraz popularniejsza usługa, nie bez powodu nazywana powszechnie bagażówką.

Na czym polega taxi bagażowe? Kiedy warto skorzystać?

Transport bagażowy to po prostu usługa taxi realizowana przy pomocy pojazdu o większej pojemności załadunkowej, najczęściej samochodu typu dostawczego. Usługa ta znajduje szerokie zastosowanie. Przykładem może być sytuacja, gdy udajesz się na wakacje z dużą ilością bagażu, a z oczywistych względów lepiej nie jechać na lotnisko własnym pojazdem, nie mówiąc już o komunikacji zbiorowej. Bagażówka to także coraz bardziej popularna alternatywa dla firm przeprowadzkowych, obejmująca wszystkie dodatkowe usługi. W końcu jest to też świetne rozwiązanie, gdy kupiłeś nowe meble lub ciężkie materiały remontowe, a dany sklep nie oferuje transportu.

Zalety usług bagażowych taxi

Poniżej prezentujemy największe zalety bagażówki, wybrane na podstawie usług oferowanych przez firmę OptiTaxi:

1) Uniwersalność

Jak już wspomnieliśmy, taxi bagażowe przydaje się w wielu różnych sytuacjach. To klient podejmuje decyzję, w jaki sposób skorzysta z takiej usługi. Firma jedynie udostępnia pojazd, zgodnie z indywidualnymi ustaleniami i swoim cennikiem.

2) Komfort

Bagażówka to nie tylko sam transport, ale także dodatkowe opcje, jak pomoc w ładowaniu i rozładowaniu gabarytów, a także wnoszeniu i znoszeniu ich z piętra. Zamawiając taką usługę, oszczędzasz też czas, jaki zużyłbyś na szukanie miejsca parkingowego lub podróż komunikacją miejską, o ile ta byłaby w ogóle możliwa.

3) Bezpieczeństwo

Przewożone dobra są traktowane z należytą starannością, ostrożnością oraz dbałością, dzięki czemu będą dostarczone w dokładnie takim samym stanie, jak w momencie odbioru. Sprzęt RTV i AGD oraz inne delikatne przedmioty zostaną dodatkowo zabezpieczone – pamiętaj jednak, by zgłosić taką potrzebę.

4) Wysoka operatywność

Usługa jest zamawiania na konkretną godzinę, a następnie realizowana możliwie szybko i sprawnie. Cały proces potrwa tak krótko, jak pozwolą na to zewnętrzne czynniki. Kierowcy taxi doskonale znają topografię miasta oraz dysponują wiedzą, w których miejscach o danej porze mogą tworzyć się korki. Umożliwia to im wybranie najlepszej trasy.

5) Konkurencyjna cena

Chcąc konkurować na rynku przeprowadzkowym, firmy taxi proponują podobne ceny za usługi transportowe. Zazwyczaj obejmują opłatę początkową (50 zł w przypadku OptiTaxi) oraz standardowe koszty za kolejne kilometry, zależne od pory i dnia tygodnia. Dodatkowo płatna jest pomoc kierowcy i ewentualnego personelu dodatkowego. Dokładnie w ten sam sposób działa to u firm stricte przeprowadzkowych. Wynajęcie taxi bagażowego w wielu przypadkach będzie też tańsze niż robienie kilku kursów własnym, mniej pojemnym autem.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *